Patate të skuqura të shëndetshme

PATATE TË SKUQURA PREJ PANXHARI
Një meze e vërtetë energjie falë pranisë së lartë të vitaminës C dhe hekurit që do të forcojë njëkohësisht imunitetin dhe kockat. Fitonutrienti betalain, i cili do të lyej gishtat tuaj rozë, është i shkëlqyeshëm për detoksifikim.

PATATE TË SKUQURA TË ËMBLA
Përmban sasi të mëdha të vitaminës A – e mirë për shikimin, vitaminës C dhe vitaminës E – të shkëlqyeshme për lëkurën. Plus, fitonutrientë antikancerogjen dhe fibrat bimore, më pak kalori dhe karbohidrate.

PATATE TË SKUQURA PREJ LAKRËS JESHILE
Përmban vitamina A, C dhe B6 dhe minerale kalcium, kalium, hekur, mangan, bakër si dhe karotenoide dhe klorofil. Përmban lutein dhe zeaksanthin, të cilat mbrojnë shëndetin e syve. Kalciumi i lakrës jeshile mund të përthithet deri në 30% më shumë sesa ai në qumështin e lopës.

MËNYRA E PËRGATITJES
Nxehim furrën në 175 gradë. Pritini perimet në copa të vogla, feta le të jetë më të hollë. Lëreni që të thahet ose të fshihet me një peshqir kuzhine. Spërkatni me vaj ulliri, ato do të jenë më ushqyese dhe madje edhe më të krokant. Radhitni në një tigan të veshur me letër për pjekje, spërkatni me kripë deti dhe erëza të dobishme ushqyese.

AROMATIZONI ME:

  1. Qimnon

Erëza aziatike është një surprizë e vërtetë për indet e tepërta dhjamore.

  1. PARMEZAN

Kjo do të lehtësojë tretjen dhe thithjen e karotenoideve jo të dëgjueshme.

  1. BIBER I ZI PIKANT

Përshpejton metabolizmin, plus është një afrodiziak i shkëlqyeshëm.

Lejohet një gotë birrë!
E vetmja pije alkoolike që nuk përmban yndyrë, kolesterol dhe ka një nivel shumë të ulët të karbohidrateve. Sipas hulumtimit nga The Journal of Science and Food Agriculture, birra përmban ksantohumol, një flavonoid që parandalon osteoporozën.