Веге енчилади

Веге енчилади

Потребни состојки:

  • 1 лажиче маслиново масло
  • 2 главици кромид, сечкани
  • 280 г моркови, изрендани
  • 2-3 лажички чили во прав
  • 2 х 400 г сечкани домати (свежи или конзервирани)
  • 2 х 400 г конзервиран црвен грав
  • 6 мали интегрални тортиљи
  • 200 г нискомаслен јогурт
  • 50 г чедар сирење

Подготовка:

Загрејте го маслото во голема тава. Пржете го кромидот и морковите додека да омекнат и додајте малку вода ако почнат да се лепат. Посипете со чили во прав и гответе уште 1 минута. Истурете ги доматите и гравот и оставете смесата да зоврие и да се згусне. Тргнете ја смесата од оган и добро зачинете ја.

Загрејте ја рерната на 200 степени. Во огноотпорен сад ставете дел од филот, а врз него наредете ги ториљите откако претходно ги премачкавте со смесата и убаво ги превиткавте. Озгора сипете ја преостанатата смеса. Измешајте ги јогуртот и ренданото сирење со малку зачини и со лажица прелијте ги енчиладите. Печете неколку минути додека горниот дел не порумени. Послужете со зелена салата.