Чиа смуди со печено јаболко

Чиа смуди со печено јаболко

Потребни состојки:

  • 1 печено јаболко, исечкано
  • 1 шолја бадемово млеко
  • 2 лажици чиа семе
  • 1 лажица јаворов сируп
  • 1/2 лажичка екстракт од ванила
  • 1/2 лажиче цимет
  • прстофат морско оревче и сол

Подготовка:

Ставете ги состојките во блендер и блендирајте додека да добиете хомогена смеса. По желба можете да додадете мраз. јаворовиот сируп можете да го замените со мед.