Енергетско смуди

Енергетско смуди

Потребни состојки:

  • 1 шолја листови свеж спанаќ
  • 1/2 чаша краставица, излупена и сечкана
  • 1/2 чаша парчиња ананас (свеж или замрзнат)
  • 1 банана
  • 1/2 чаша грчки јогурт
  • 1 лажица чиа семе
  • 1 лажица мед или јаворов сируп
  • 1 шолја кокосова вода или бадемово млеко

Подготовка:

Во блендер отпрво блендирајте ги состојките, а потоа истурете ја кокосовата вода или бадемовото млеко и блендирајте додека состојките не се изедначат.