Horoskopi mujor nëntor-dhjetor 2021

Horoskopi mujor nëntor-dhjetor 2021

Periudhë e këndshme për Harkëtarët, udhëtim te Binjakët

Dashi:

Pozicioni i yjeve ju këshillon të jeni selektiv, të përgjegjshëm dhe të mençur përballë tundimeve të ndryshme të jetës. Përkundër pritjeve të mëdha dhe punës së palodhur, suksesi duket se ju anashkalon, dhe trazirat janë vazhdimisht të pranishme. Ki kujdes për gjendjen shëndetësore dhe shmang situatat stresuese.

Demi:

Këshillohet që të mos u bëni shumë presion psikologjik të tjerëve, sepse gjithsesi ata kanë problemet e tyre. Është shumë më mirë që problemet e komunikimit t’i zgjidhni në një mënyrë paqësore dhe diplomatike, dmth duke perceptuar objektivisht arsyet që ju bëjnë të indinjoheni.

Binjakët:

Aktivizoni aftësitë analitike dhe besoni në intuitë, sepse nxitimi i hutuar drejt qëllimit dhe ndjeshmëria ndaj ndikimeve dhe premtimeve të njerëzve të tjerë mund të provojnë të jenë shumë problematike në periudhën në vazhdim. Mos lejoni që papërgjegjësia e dikuj tjetër dhe faktorët kufizues të njerëzve të tjerë t’ju tërheqin vëmendjen nga qëllimi. Është mirë nëse vendos të udhëtosh.

Gaforrja:

Mos prisni që situata të qetësohet duke shprehur kokëfortësi, ngurtësi dhe kotësi. Nëse dëshironi të arrini paqe dhe harmoni në marrëdhënie, është e nevojshme të zbuloni nevojat dhe problemet me të cilat përballen të dashurit tuaj. Pa investime konstruktive në bashkëpunim, është joreale të presësh që përmirësimi të vijë vetvetiu.

Luani:

Gjeni kohë për veten tuaj, sepse nëse vazhdoni të jeni të zënë me presionet që të tjerët ju krijojnë, atëherë do të gjendeni në një krizë psikofizike nga e cila do të jetë shumë e vështirë të dilni. Nëse veproni me zemrim dhe kokëfortësi, mos prisni sukses dhe stabilizim. Ji krijues dhe qëndro në natyrë.

Virgjëresha:

Analizoni situatën në të cilën ndodheni, ndërsa mos humbisni energji me gjëra të parëndësishme dhe distancohuni nga ndikimi negativ i mjedisit. Duke manifestuar një ndjeshmëri emocionale, ju do të largoheni edhe më shumë nga harmonia. Rekomandohet që të kontaktoni ose bashkëpunoni me persona të cilët kanë lidhje jashtë vendit.

Peshorja:

Filloni vlerat tuaja dhe tregoni se keni lënë pas periudhën e mbushur me kriza psikofizike dhe ngecje ekzistenciale. Mbani në mend se keni forcë të madhe mendore dhe energji pozitive për të eleminuar kufizimet dhe për të realizuar potencialin tuaj.

Akrepi:

Potenciali për progres dhe realizim nuk do të jetë ashtu siç pritej, prandaj mos ndërmerrni rreziqe dhe ruani forcën për një periudhë më premtuese. Merrni masa vetëm dhe vetëm kur të jeni gati për sfida të reja.

Shigjetari:

Mos prisni që periudha e bukur të kalojë e papërdorur, por filloni vlerat dhe plotësoni dëshirat që janë ngulitur në thellësitë e shpirtit tuaj për një kohë të gjatë. Është thelbësore që të ndiheni mirë psiko-fizikisht dhe të keni frikë nga e panjohura. Periudha është pozitive për financat.

Bricjapi:

Yjet janë vendosur në mënyrë harmonike drejt shenjës suaj të zodiakut, por nëse shfaqni papërgjegjshmëri dhe dëshironi që shprehimisht të arrini qëllimin, atëherë mos prisni stabilizim dhe realizim afatgjatë. Jini pozitiv në lidhje me sfidat dhe qasjuni me mençuri. Hapu për sfidat e dashurisë.

Ujori:

Manifestimi i një qëndrimi kritik ndaj gjithçkaje që ju rrethon dhe shkatërrimi i mundësisë së krijimit të një marrëdhënieje harmonike me të dashurit tuaj, nuk janë garanci se do të gjeni rrugëdalje nga kufizimet e vendosura dhe do të arrini kënaqësi. Ndrysho qëndrimin ndaj gjërave dhe do të arrish paqe e harmoni në marrëdhënie.

Peshqit:

Ju do të përballeni me armiqësi dhe krizë, veçanërisht në fushën e profesionit, kështu që do të duhet të qetësoni energjinë dhe të tregoni durim në komunikim. Me mençuri shikoni vështirësitë që ju mundojnë për një kohë të gjatë dhe mos nxitoni. Gjëja më e rëndësishme është të ruash një plan psikofizik.

Shkruan: Zoran Krstevski